Monday , March 30 2020
Home / Sport / 4 futbollistë të tjerë me koronavirus tek Sampdoria

4 futbollistë të tjerë me koronavirus tek Sampdoria

Koronavirusi vijon të infektojë futbollistët e Sampdorias.

Lajmi është konfirmuar nga klubi italian. Mësohet se përveç Manolo Gabbiadinit, dolën pozitivë në testin për koronavirus edhe Omar Colley, Albin Ekdal, Antonino La Gumina dhe Morten Thorsby.

Gjithashtu, i prekur me koronavirus është edhe mjeku i klubit, Amedeo Baldari. Sampdoria bën me dije se të gjithë janë në gjendje të mirë dhe po qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre në Gjenovë./ Opinion.al

Check Also

Ronaldo “thyen” karantinën – Opinion.al

Duket se për shkak të famës dhe popullaritetit, Christiano Ronaldo i ka lejuar vetes të thyejë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *