Monday , March 30 2020
Home / Lajme / Bota / Covid-19/Britania i largohet qasjes indiferente,porosit mijëra respiratorë

Covid-19/Britania i largohet qasjes indiferente,porosit mijëra respiratorë

Teksa Britania e Madhe hyri në ditën e tretë të izolimit, qeveria e Boris Johnson, po shton furnizimet me pajisje mjekësore për të përballuar pandeminë.

Kështu, Londra zyrtare njofton se janë porositur 10 mijë respiratorë të tjerë dhe miliona maska e doreza mbrojtëse.

Ndërkohë, mbi 560 mijë qytetarë i janë përgjigjur thirrjes për të ndihmuar sistemin shëndetësor në përballimin e kësaj emergjence.

Deri më tani, Britania raporton mbi 400 viktima dhe 9500 të infektuar ndërsa jo vetëm pak kohë më parë kishte një qasje krejtësisht indiferente ndaj koronavirusit./Opinion.al

Check Also

Koronavirusi/Portugalia pajis me dokumenta të gjithë azilantët

Qeveria portugeze ka vendosur të japë nënshtetësi të përkohshme për të gjithë emigrantët dhe azilkërkuesit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *