Monday , March 30 2020
Home / Shendet / Këto tri pije do t’ju shpëtojnë nga dhimbja e kokës

Këto tri pije do t’ju shpëtojnë nga dhimbja e kokës


Ju dhemb koka? Ju nuk keni pse të pini pilulën! Mendoni për metoda plotësisht natyrale që nuk do t’ju dëmtojnë dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni qafe problemet që ju shqetësojnë. Këto tri pije do të zvogëlojnë dhimbjen e kokës:

Ujë të nxehtë me limon

Ju e dini që kjo pije është ideale për pastrimin e trupit të toksinave dhe ndikimin në humbjen e peshës. Sidoqoftë, me siguri nuk e dinit që është ilaç kundër dhimbjes së kokës.

Mund të pini çdo ditë.

Çaj xhenxhefili

Xhenxhefili ka një efekt të dobishëm në qarkullim, ka një efekt antiinflamator dhe trajton dhimbjen e kokës.

Çaj menta

Çaji menta ka një efekt të dobishëm në tretje, lehtëson frymëmarrjen, por gjithashtu relakson muskujt dhe nervat, kështu që vepron qetësues dhe zvogëlon dhimbjen e kokës.Burimi i lajmit: Linku

Check Also

Gripi, këshilla si të mbroni veten dhe të tjerë

Alsat 2019-12-05T22:20:35+01:00 Jemi në sezonin e gripit dhe kërkohet që të merren masa që të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *