Friday , April 3 2020
Home / Lajme / Spitalet e Londrës po përballen me një ”cunam” pacientësh

Spitalet e Londrës po përballen me një ”cunam” pacientësh


Spitalet publike në Londër po përballen me një ”cunam” të vazhdueshëm të pacientëve me koronavirus, tha sot për Radio 4 Chris Hopson, një zyrtar i lartë në sistemin shëndetësor britanik, njofton gazeta italiane ”La Reppublica”.

”Ka gjithashtu edhe një rritje të madhe të rasteve me koronavirus te stafet spitalore”, shtoi Hopson.

”Spitalet në kryeqytetin britanik tani po përballen me një shpërthim të numrit të pacientëve të sëmurë rëndë, një lloj ‘cunami’ të vazhdueshëm”, tha Hopson në Radio 4.

Më shumë se 21 000 persona kanë vdekur koronavirusë në të gjithë botën, sipas përditësimeve më të fundit nga universiteti ”Johns Hopkins”, raportuar nga CNN.

Më shumë se 471 000 persona janë të infektuar.Burimi i lajmit: Linku

Check Also

Saliu: Kosova me sukses po përballet me koronavirusin

Alsat 2020-04-02T21:45:30+02:00 Kosova aktualisht mirë po përballet me koronavirusin dhe këtë fal angazhimit të Institucioneve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *