Monday , March 30 2020
Home / Sport / UEFA merr vendimin, shtyhet finalja e Ligës së Kampionëve

UEFA merr vendimin, shtyhet finalja e Ligës së Kampionëve

Ndeshjet finale të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës janë shtyrë për shkak të shpërthimit të koronavirusit. Vendimin e ka bërë të ditur vetë, Federata Evropiane e Futbollit (UEFA).

Finalet në këto liga ishte planifikuar të mbaheshin në muajin maj.

Ende nuk është e ditur ndonjë datë se kur do të zhvillohen këto ndeshje.

Futbolli europian ka mbyllur gjithashtu dyert si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Disa ekipe janë izoluar në karantinë pasi pjesëtarë të stafit të tyre ose lojtarë janë konfirmuar pozitiv për COVID-19. /Opinion.al

Check Also

Ronaldo “thyen” karantinën – Opinion.al

Duket se për shkak të famës dhe popullaritetit, Christiano Ronaldo i ka lejuar vetes të thyejë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *