Saturday , May 30 2020
Home / Lajme / Diaspore / Kina për herë të parë nuk ka asnjë rast me COVID-19

Kina për herë të parë nuk ka asnjë rast me COVID-19

Është bërë e ditur se Kina nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus më 22 maj, hera e parë që nga fillimi i pandemisë në qytetin Wuhan vitin e kaluar, raporton Al Jazeera.

Megjithatë, Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë (NHC) tha se ekzistonin dy raste të dyshuara, një i importuar në Shangai dhe një tjetër rast i transmetimit lokal në provincën veri-jugore Jilin.

Rastet e reja asimptomatike kanë pësuar rënie nga 35 në 28 për një ditë, ka thënë NHC.
Në Kinë, deri tash janë raportuar 84,081 të infektuar, sipas të dhënave të universitetit Johns Hopkins.

The post Kina për herë të parë nuk ka asnjë rast me COVID-19 appeared first on Albinfo.

Burimi i lajmit: Linku

Check Also

Mosrespektimi i masave do të shkaktojnë pasoja afatgjate – ALSAT-M

Alsat 2020-05-30T12:14:49+02:00 Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti, njoftoi sot se numrat e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *