Saturday , May 30 2020
Home / Lajme / Bota / Koronavirusi në SHBA, mbi 1,6 milionë njerëz të infektuar

Koronavirusi në SHBA, mbi 1,6 milionë njerëz të infektuar

Bota


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë luftën me koronavirusin. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 1260 persona.

Rastet me të infektuar e kanë kaluar shifrën e 1.6 milion njerëz, ndërsa numri i viktimave në total është afërsisht 95,921.

SHBA është vendi i parë në botë për shkak të numrit të të infektuarve dhe viktimave të shkaktuara nga virusi COVID-19./ Opinion.al

Check Also

Protestat në SHBA/ Qëllohet mbi turmën, humb jetën një 19-vjeçar

Vrasja e George Floyd në SHBA ka nxitur një valë protestash të dhunshme në të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *