Saturday , May 30 2020
Home / Lajme / Diaspore / Lozanë: 1 mijë të rinj kanë thyer kufizimet e koronavirusit për një ndeshje të futbollit

Lozanë: 1 mijë të rinj kanë thyer kufizimet e koronavirusit për një ndeshje të futbollit

Është bërë e ditur se 1,000 të rinj janë mbledhur për një ndeshje jozyrtare të futbollit në Zvicër, duke thyer rregullat e bllokimit, sipas së cilës, policia zvicerane ka nisur hetimin e këtij rasti, transmeton albinfo.ch.

Mbledhjet masive aktualisht janë të ndaluara sipas rregullave të vendosura nga qeveria për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Ndeshja, midis ekipeve nga Lausanne dhe Yverdon, u mbajt në periferi në një atmosferë feste, transmetuesi publik zviceran RTS raportoi lidhje të jashtme. Të pranishmit ishin përgjithësisht të moshës 16-20 vjeç dhe ishin njoftuar për ngjarjen në mediat sociale dhe aplikacionet e mesazheve, shkruan RTS.

Policia ka filluar një hetim se kush ishte përgjegjës për organizimin e ndeshjes. “U vlerësua si joproduktive dhe madje e rrezikshme që policia të ndërhynte duke pasur parasysh numrin e njerëzve që morën pjesë,” tha zëdhënësi i policisë së qytetit Antoine Golay. /Albinfo.ch

The post Lozanë: 1 mijë të rinj kanë thyer kufizimet e koronavirusit për një ndeshje të futbollit appeared first on Albinfo.

Burimi i lajmit: Linku

Check Also

Gjendja e jashtëzakonshme vazhdohet edhe për 14 ditë të tjera – ALSAT-M

Alsat 2020-05-30T13:38:08+02:00 Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë është sjell vendim për vazhdimin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *