Saturday , May 30 2020
Home / Sport / Rinis futbolli europian, Bundesliga zbret në fushë e para

Rinis futbolli europian, Bundesliga zbret në fushë e para

Bundesliga do të jetë liga e parë e madhe në botë që do të rikthehet në fushë, pas shpërthimit të pandemisë me koronavirus.

Zyrtarët gjermanë do të vendosin datën e saktë të enjten, ndonëse është përmendur si mundësi fundjava e 16-17 majit.

Ndeshja e fundit është luajtur më 11 mars dhe secili klub tani ka nëntë deri në 10 ndeshje për të përfunduar.

Ndeshjet e mbetura do të zhvillohen me dyer të mbyllura.

Ekipet angleze dhe ato spanjolle pritet të rikthehen në fushë muajin e ardhshëm, derisa ekipeve italiane i është mundësuar që të zhvillojnë stërvitje indivuduale. /Opinion.al

Check Also

Ky është kampionati i parë që do të rinisë me tifozë

Sport Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU Pas ndërprerjes për shkak të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *