Friday , July 10 2020
Home / Sport / COVID/Një ditë para nisjes së Superiores, infektohet futbollisti shqiptar

COVID/Një ditë para nisjes së Superiores, infektohet futbollisti shqiptar

Sport


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU

Kategoria Superiore është tronditur nga lajmi se një futbollist ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Ky lajm vjen një ditë para rinisjes së kampionati shqiptar i futbollit

Sipas informacioneve, futbollisti është pjesë e skuadrës së Bylisit, por nuk i bëhet publik emri. Skuadra është zhvendosur e gjitha në Fier, atje ku janë kryer edhe tamponët dhe sot priten përgjigjet për lojtarët e tjerë dhe stafin e skuadrës.

Sipas Federatës Shqiptare të Futbollit, ndeshja e nesërme mes Bylisit dhe Tiranës, e parashikuar të nisë në orën 17:00, nuk rrezikohet./ Opinion.al

Check Also

Emrat/ Dy lojtarë të Partizanit infektohen me koronavirus

Dy lojtarë të Partizanit janë konfirmuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga vet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *