Thursday , July 9 2020
Home / Sport / Kampioni botëror në tenis diagnostifikohet me koronavirus

Kampioni botëror në tenis diagnostifikohet me koronavirus

Kampioni botëror në tenis, Novak Gjokovic, ka dalë pozitiv në testin e koronavirusit. Gjokoviç deklaroi se gruaja e tij kishte dalë gjithashtu pozitive, ndërsa fëmijët e tij negativ.

Ai është shprehur se nuk ka simptoma të COVID-19, teksa shtoi se mbajtja e turneut në kohë të pandemisë, ka pasur qëllim humanitar.

“Gjithçka e bëmë me një zemër të pastër dhe qëllime të sinqerta. Turneu ynë ishte i një karakteri humanitar me idenë për të ndihmuar tenistët nga rajoni, për t’u siguruar atyre kushte për të luajtur, për të gjeneruar të ardhura dhe në këtë mënyrë më lehtë të kapërcejnë këtë periudhë të vështirë”, tha Gjokovic në një deklaratë.

Njoftimi vjen pasi tre tenistë, Borna Çoric i Kroacisë, Grigor Dimitrov nga Bullgaria dhe Viktor Troicki i Serbisë u testuan pozitivë, pasi luajtën në një turne me Gjokovicin javën e kaluar./Opinion.al

Check Also

Emrat/ Dy lojtarë të Partizanit infektohen me koronavirus

Dy lojtarë të Partizanit janë konfirmuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga vet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *