Friday , July 10 2020
Home / Lajme / Bota / Mbi 40 mijë viktima nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar

Mbi 40 mijë viktima nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar

Bota


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU

Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar, ka tejkaluar shifrën 40,000.

Ky lajm vjen pas raportimit të 357 viktimave të reja me këtë virus nëpër spitalet britanike, shtëpitë e kujdesit dhe pjesën tjetër të komunitetit, ka njoftuar Departamenti për Shëndetësi.

Aktualisht numri i viktimave është rritur në 40,261.

Mbretëria e Bashkuar është vendi i dytë në botë, me numrin më të madh të të vdekurve, si pasojë e sëmundjes Covid-19, që shkakton koronavirusi./Opinion.al

Check Also

COVID-19 në Turqi, 22 viktima në 24 orët e fundit

Bota Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU 22 viktima janë regjistruar në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *