Friday , July 10 2020
Home / Lajme

Lajme

COVID-19 në Turqi, 22 viktima në 24 orët e fundit

Bota Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU 22 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Turqi, ndërsa janë konfirmuar 1.014 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë në Turqi njoftoi se në 24 orët e fundit janë shëruar 2.219 persona, ndërsa numri pacientëve që …

Read More »

Maqedoni: Turizmi në kolaps

Pandemia e koronavirusit ka ndikuar që të ulet numri i turistëve të huaj, që vizitojnë vendet turistike në Maqedoninë e Veriut. Kështu thuhet në të dhënat e publikuara nga Enti Shtetëror i Statistikave, ku nëse krahasohen të dhënat e muajit prill, me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, del …

Read More »

SHBA/ Mbi tre milionë të infektuar me koronavirus

Ka shkuar mbi tre milionë numri i të infektuarve me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,. Këto të dhëna janë publikuar nga  Universitetit John Hopkins, i cili ka ndjekur situatën e pandemisë që prej fillimit në SHBA. Numri i viktimave ka arritur në më shumë se 131,000. Koronavirusi, që …

Read More »

Beograd, situata qetësohet pas trazirave – ALSAT-M

Alsat 2020-07-08T19:34:00+02:00 Policia në Beograd ka shpërngulur sot në mëngjes rreth 100 protestues të dhunshëm nga zona e godinave qeveritare, bën të ditur agjencia shtetërore e lajmeve Tanjug. Ata u përpoqën të sulmonin parlamentin. Autoritetet përdorën gaz lotsjellës kundër protestuesve. Dhjetëra protestues dhe policë u plagosën në trazirat e natës në …

Read More »