Friday , July 10 2020
Home / Lajme / Shqiperi

Shqiperi

Shkelën protokollet e Covid, Task Forca gjobit dhe mbyll disa biznese

Task Forca anti-COVID ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimet në terren dhe ka kryer 102.938 inspektime. Gjatë epidemisë janë vendosur mbi 380 masa administrative për subjektet e gjetura në shkelje të protokolleve të sigurisë, miratuar nga Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit, Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në bashkëpunim me grupet …

Read More »

Dy gra viktima nga COVID, 58 dhe 59 vjeç

Aktualitet Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU Ministria e Shëndetësisë  njofton se dy qytetare nuk e kanë fituar dot betejën me Covid19 në spitalin infektiv, ku po trajtoheshin në terapi intensive si pasojë e simptomave të rënda të shkaktuara nga Covid19.Pacientet 58 dhe 59 vjeç nga Tirana, …

Read More »