Sunday , March 29 2020
Home / Sport

Sport

Ronaldo “thyen” karantinën – Opinion.al

Duket se për shkak të famës dhe popullaritetit, Christiano Ronaldo i ka lejuar vetes të thyejë një rregull të rëndësishëm të këtyre ditëve, karantinën. Në media është shpërndarë një foto, teksa ylli portugez i futbollit shihet duke shëtitur me partneren e tij dhe fëmijët me karroca, në Portugali. Duke perfituar nga …

Read More »

Koronavirusi/ Juventus arrin marrëveshjen me lojtarët për pagat

Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, Juventusi ka arritur një marrëveshje me lojtarët për ndërprerjen e pagave pr muajt mars, prill, maj dhe qershor të vitit 2020. Lajmi është konfirmuar nga klubi bardhezi përmes një postimi. Në ditët në vijim do të ndiqen edhe procedurat e nevojshme ligjore …

Read More »

Luiza Gega ka një mesazh për shqiptarët në ditët e koronavirus

Atletja dhe kampiona shqiptare Luiza Gega ka një mesazh për të gjithë shqiptarët në këto ditë të vështira, kur i gjithë globi po përballet me përhapjen e koronavirusit. Në një kohë kur shëndeti ka marrë rëndësinë dhe vëmendjen maksimale, Gega u thotë të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat antikoronavirus, ndërsa …

Read More »

Koronavirusi në futboll, infektohet trajneri 66-vjeçar

Fatih Terim, trajneri i Galatasaray-t, ka deklaruar se është prekur nga koronavirusi. 66-vjeçari, i njohur në futboll edhe si “Perandori”, e konfirmoi rezultatin e testimit përmes një postimi në Twitter të hënën. “Sipas rezultatit të testit që realizova sot, dola pozitiv me koronavirus. Jam në duar të mira në spital, …

Read More »

Koronavirusi/ Pep Guardiola dhuron 1 milion euro për Spanjën

Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, e cila ditët e fundi ka shënuar rritje të numrit të viktimave. Pas situatës së rëndë, trajneri Pep Guardiola u ka ardhur në ndihmë bashkëkombasve të tij duke dhuruar 1 milionë euro për Qendrën Spitalore të Barcelonës ku trajtohen të …

Read More »

Real Madridi hap dyert e Santiago Bernabeut për pajisjet mjekësore

Skuadra e Real Madridit në bashkëpunim me Këshillin Kombëtar të Sportit vendosën që të përdorin impiantin madrilen, Santiago Bernabeu si një magazinë për të gjithë pajisjet shëndetësore që nevojiten për të luftuar kundër COVID-19. Me udhër dhe direktivat nga qeveria spanjolle, do të vendosen pajisjet në ambjentet e stadiumit ku …

Read More »

Arrestohet Klodian Duro, për çfarë akuzohet

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuzohet se ka shkelur urdhrin e mbrojtjes dhe kaosje. Sipas “Panorama”, 42-vjeçari është denoncuar nga ish-bashkëshortja e tij, e cila së fundmi kishte marrë dhe një urdhër mbrotje. Sipas infromacioneve, më datën Duroa shkuar në banesën e ish-bashkëshortes, …

Read More »

UEFA merr vendimin, shtyhet finalja e Ligës së Kampionëve

Ndeshjet finale të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës janë shtyrë për shkak të shpërthimit të koronavirusit. Vendimin e ka bërë të ditur vetë, Federata Evropiane e Futbollit (UEFA). Finalet në këto liga ishte planifikuar të mbaheshin në muajin maj. Ende nuk është e ditur ndonjë datë se kur …

Read More »